Uratowany w Bieszczadach miś gotowy na debiut w zoo

Technologie
Uratowany w Bieszczadach miś gotowy na debiut w zoo
Polsat News

Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów sobotni goście ogrodu zoologicznego w Poznaniu będą mogli zobaczyć na wybiegu małą niedźwiedzicę, którą kilka tygodni temu znaleziono w Bieszczadach. Oficjalny debiut "Cisnej" zaplanowano na godzinę 12:30. Dziś niedźwiadek został poddany próbie generalnej przed tym wydarzeniem. Jego zmagania zarejestrowała nasza kamera.

Historię porzuconego przez matkę niedźwiadka opisywaliśmy na początku kwietnia. - Leżał na trawie i trząsł się z zimna - relacjonowali wówczas leśnicy z Cisnej, którzy go uratowali. Miał wówczas dwa miesiące, ważył nieco ponad 3 kg, był bardzo osłabiony i wychudzony. Błąkał się w pobliżu drogi na Komańczę, szukając pożywienia.

 

W poznańskim ogrodzie stworzono dla niego komfortowe, symulujące leśne warunki. Zamieszka w niedźwiedzim azylu, gdzie nabrał sił.

 

Dziś "Cisna" waży już 10 kg.  Jest karmiona mlekiem z butelki oraz rybami i sałatkami. Jej opiekunowie z zadowoleniem obserwują, jak sie rozwija. Mówią, że lubi zabawy, ale potrafił też ugryźć.

 

polsatnews.pl

ml/luq/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie