Premier Szydło: zrobimy wszystko, by dni młodzieży były bezpieczne i wspaniałe

Świat
Premier Szydło: zrobimy wszystko, by dni młodzieży były bezpieczne i wspaniałe
PAP/Radek Pietruszka

O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i Polsce rozmawiała w piątek premier Beata Szydło z papieżem Franciszkiem. Jak powiedziała po audiencji, Ojciec św. czeka na przyjazd do Polski. Zrobimy wszystko, by te dni były wspaniałe i bezpieczne - dodała premier. Poruszono także także kwestie uchodźców - podało w komunikacie watykańskie biuro prasowe.

Premier Beata Szydło spotkała się z dziennikarzami w Rzymie na krótkiej konferencji. Jak relacjonowała, mówiła Franciszkowi o przygotowaniach do ŚDM.

 

- Mówiłam o tym, że młodzi ludzie czekają, cieszą się na jego przyjazd do Polski. Rozmawialiśmy też o polskich rodzinach, rozmawialiśmy o Polsce, papież bardzo podziękował, cieszył się, z tego, że w Polsce wprowadzane są programy, które mają wspierać też rodziny  - powiedziała premier.

 

Podkreśliła, że ta bardzo dobra rozmowa była dla niej wielkim wzruszeniem i wielkim przeżyciem.

 

Jak dodała, Ojciec święty czeka na to, żeby spotkać się z młodymi Polakami. - Zaprosiłam jeszcze raz Ojca świętego do Polski, mówiłam, że czekamy - relacjonowała.

 

Szefowa polskiego rządu zapewniła, że dołoży wszelkich starań, żeby wizyta papieża i młodzieży z całego świata była bezpieczna. - Czekamy na nich, zrobimy wszystko, żeby te dni były wspaniale i przyniosły dla nas, dla polskiego państwa wspaniałe owoce - mówiła dziennikarzom.

 

Uchodźcy wśród tematów rozmowy papieża z premier

 

W komunikacie biuro prasowe Stolicy Apostolskiej podało, że mówiono o pozytywnym wkładzie Kościoła katolickiego w życie polskiego społeczeństwa.

 

Według komunikatu szczególny nacisk położono na lipcową wizytę Franciszka w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także na niedawne uroczystości z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski, jakie odbyły się w Gnieźnie i Poznaniu. Poruszono także - głosi watykańskie oświadczenie - sprawy interesujące obie strony, takie jak "promocja rodziny w aktualnym kontekście społeczno-kulturowym i przyjęcie uchodźców".

 

Watykan poinformował również, że wśród tematów spotkania były sprawy dotyczące wspólnoty międzynarodowej, a wśród nich kwestia pokoju i bezpieczeństwa, konflikt w Syrii i sytuacja humanitarna na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.

 

Światowe Dni Młodzieży 2016 pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie