Lotnisko Modlin chce odszkodowań od sprawców fałszywych alarmów

Polska
Lotnisko Modlin chce odszkodowań od sprawców fałszywych alarmów
Polsat News

Spółka zarządzająca lotniskiem, na którym ostatnio trzy razy ogłoszono alarm bombowy, będzie występowała w procesach ich sprawców jako oskarżyciel posiłkowy. Zamierza żądać odszkodowania za koszty ewakuacji i utracone korzyści. Kilka tygodni temu podobny wniosek złożyły w prokuraturze władze lotniska Okęcie. Sprawcą trzech alarmów (dwóch w Modlinie i jednego na Okęciu) jest ten sam mężczyzna.

Władze lotniska w Modlinie złożyły w piątek wnioski do prokuratury o uznanie spółki za pokrzywdzonego w sprawach dotyczących fałszywych alarmów bombowych 27 marca, 5 i 28 kwietnia.

 

"Uznanie za pokrzywdzonego otworzy nam drogę zarówno do skorzystania z uprawnienia występowania jako oskarżyciel posiłkowy, jak również do dochodzenia w tym postępowaniu odszkodowania za szkody poniesione wskutek alarmów" - poinformowała polsatnews.pl Magdalena Bojarska, rzeczniczka prasowa lotniska.

 

Spółka ma zamiar dążyć do "surowego ukarania sprawców fałszywych alarmów, jak również do odzyskania poniesionych kosztów i utraconych korzyści spowodowanych tymi alarmami".

 

Historia głupoty

 

Podejrzanym o wywołanie fałszywego alarmu 27 marca, wskutek którego doszło do ewakuacji lotniska w Modlinie, jest 28-letni Karol J., mieszkaniec Legionowa. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu. Jak powiedział, na pomysł, aby telefonicznie poinformować o bombie na lotnisku, wpadł podczas imprezy urodzinowej u kolegi. 30 marca Sąd Rejonowy w Nowym Dworze zdecydował o jego  aresztowaniu na trzy miesiące.

 

Do fałszywych alarmów 5 kwietnia (na Okęciu i lotnisku w Modlinie) i 28 kwietnia (Modlin) przyznał się 29-letni mieszkaniec Starachowic Emil Ś. Po pierwszym alarmie został zatrzymany, postawiono mu zarzuty, ale został wypuszczony z aresztu. Po kolejnym uczynku został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

polsatnews.pl

am/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie