Fani chcą, by bohaterka bajki Disneya była lesbijką

Kultura
Fani chcą, by bohaterka bajki Disneya była lesbijką
Materiały z filmu "Frozen"

Elsa, księżniczka z filmu animowanego "Kraina lodu", od kilku lat jest jedną z najpopularniejszych postaci bajkowych, zwłaszcza wśród dziewczynek. Środowiska LGBT postulują, by wytwórnia Walta Disneya, przygotowująca kolejną część kasowej produkcji, w scenariuszu uwzględniła rolę dla partnerki Elsy. Ich zdaniem księżniczka powinna być lesbijką.

Druga część filmu "Kraina lodu" na ekrany kin ma trafić w 2018 roku. Prace nad produkcją już trwają. Jednak wytwórnia Disneya pewnie nie przypuszczała, że zanim film doczeka się premiery, trzeba będzie rozwiązać kontrowersyjną kwestię dotyczącą ewentualnego homoseksualizmu Elsy.

 

Wszystko zaczęło się od twitterowego wpisu 17-letniej działaczki ruchu LGBT, Alexis Isabel. To ona pierwsza, w maju, zaapelowała, by Disney wprowadził do scenariusza nową postać - partnerkę Elsy. Wymyśliła nawet hashtag #GiveElsaAGirlfriend, do którego odwołują się ludzie z całego świata, którzy pomysł uznali za dobry.

 

"Dziewczynki oglądające film powinny wiedzieć, że można być księżniczką i kochać inną księżniczkę" – komentują użytkownicy Twittera.

 

 

 

Bronią "tradycyjnych" wartości

 

Od razu pojawili się przeciwnicy wątku homoseksualnego w popularnej bajce. Powstała nawet petycja, którą do czwartku podpisało 76 tysięcy internautów oburzonych pomysłem. Proszą, by wytwórnia nie reagowała na prośby środowisk LGBT i zamiast księżniczki, w scenariuszu uwzględniła księcia dla Elsy.

 

- Nasz pomysł promuje rodzinę i chroni tradycyjne wartości - podkreślił Gregory Mertz, inicjator akcji z grupy konserwatystów CitizenGo.

 

The Guardian

 

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie