Była molestowana przez 10 lat. Lekarze zgodzili się na eutanazję

Świat
Była molestowana przez 10 lat. Lekarze zgodzili się na eutanazję
Pixabay.com/cor125

Dwudziestoletnia kobieta, która była molestowana seksualnie przez dekadę, odkąd skończyła 5 lat, uzyskała zgodę na eutanazję, bo psychiatrzy uznali, że stres pourazowy spowodował niemożliwe do wyleczenia szkody w psychice kobiety.

Historia z Holandii, choć ujawniona dopiero teraz, rozegrała się dwa lata temu. Specjalna komisja orzekła, że sytuacja zdrowotna młodej kobiety jest beznadziejna i jej leczenie nie przynosi efektów.

 

Eksperci przyznali jednocześnie, że kobieta była w stanie samodzielnie podjąć decyzję i poprosić o eutanazję.

 

Z danych Holenderskiej Komisji ds. Eutanazji wynika, że sprawa 20-latki to nie jest odosobniony przypadek. W kraju tym ciągle wzrasta liczba tzw. samobójstw wspomaganych, powodowanych problemami ze zdrowiem psychicznym.

 

W 2010 roku tylko dwie osoby poddały się eutanazji ze względu na choroby psychiczne, a w 2015 roku z tych samych pobudek zdecydowało się na ten krok już 56 osób.

 

Eutanazja została zalegalizowana w Holandii w 2002 roku. Wielu chorych z państw, w których procedura ta jest nielegalna, wybiera właśnie Holandię jako kraj, w którym chcą się poddać eutanazji.

 

CBS News

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie