Andrzej Jaworski członkiem zarządu PZU

Polska
Andrzej Jaworski członkiem zarządu PZU
jaworski.info

Rada nadzorcza PZU powołała Andrzeja Jaworskiego z dniem 14 maja 2016 r. w skład zarządu ubezpieczyciela - poinformowała spółka w komunikacie. Także w piątek PZU poinformował, że Robert Pietryszyn złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu tej spółki.

"Powołanie następuje na okres wspólnej kadencji, która rozpoczęła się w dniu 1 lipca 2015 roku i która obejmuje trzy kolejne pełne lata obrotowe" - czytamy.

 

Andrzej Jaworski to poseł PiS na Sejm, obecnie pełni funkcję przewodniczącego sejmowej komisji finansów publicznych. Był także posłem VI, VII i VIII kadencji.

 

Jaworski w 1995 roku ukończył studia humanistyczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w Instytucie Etnologii i Antropologii Kultury; jest absolwentem studiów doktoranckich z zakresu politologii i nauk społecznych na ATK w Warszawie (obecnie UKSW).

 

W latach 1999 - 2003 był m.in. wicedyrektorem ds. turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. W latach 2003 - 2006 pełnił funkcję wiceprezesa, a następnie prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Maszynami Budownictwa Warszawa Sp. z o.o.

 

W latach 2006-2008 pełnił funkcję prezesa zarządu Stoczni Gdańsk. Dodatkowo pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej MCSE sp. z o.o., przewodniczącego Rady Nadzorczej KE Energa, oraz członka Rady Nadzorczej PKP Intercity.

 

Wcześniej w piątek PZU informowało, że rezygnację z funkcji członka zarządu ubezpieczyciela złożył Robert Pietryszyn, który został wybrany na prezesa Lotosu.

 

PAP

wjk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze