Znaleziono kolejne dwa fragmenty malezyjskiego boeinga

Świat
Znaleziono kolejne dwa fragmenty malezyjskiego boeinga
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Flickr/Aero Icarus/CC BY-SA 2.0

Fragmenty samolotu znalezione na wybrzeżach RPA i wyspy Rodrigues, niedaleko Mauritiusa, "prawie na pewno" należały do boeinga Malaysia Airlines, który zaginął w marcu 2014 r. z 239 osobami na pokladzie - poinformował w czwartek rząd Malezji. Oznacza to, że liczba odnalezionych fragmentów zaginionej maszyny, która leciała z Kuala Lumpur do Pekinu, wzrosła do pięciu.

Minister transportu Malezji Liow Tiong Lai poinformował, że odnaleziono fragment pokrywy silnika z częścią emblematu firmy Rolls Royce oraz część wewnętrznego panelu kabiny pasażerskiej. Międzynarodowy zespół ekspertów orzekł, że są one częścią wyposażenia samolotów Boeing 777 i jako takie "prawie na pewno" pochodzą z zaginionej maszyny.

 

W marcu br. odnaleziono dwa fragmenty samolotu na wybrzeżu Mozambiku a w ub. r. część skrzydła, którą fale wyrzuciły na brzeg francuskiej wyspy Reunion.

 

Zaginiony samolot odbywający rejs nr 370 z niewiadomych powodów zmienił kurs po starcie z Kuala Lumpur i prawdopodobnie rozbił się w mało uczęszczanym rejonie Oceanu Indyjskiego, ok. 1800 km od zachodnich wybrzeży Australii.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze