Rent i emerytur w SKOK "Arka" klienci nie odbiorą

Biznes
Rent i emerytur w SKOK "Arka" klienci nie odbiorą
SKOK Arka

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie przelewa pieniędzy ze świadczeń emerytalnych i rentowych do Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej "Arka" w Dąbrowie Górniczej. Osoby, które miały tam rachunek, powinny podać ZUS nowy numer konta.

Rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz poinformował, że wypłaty wstrzymano w wyniku decyzji KNF, która zawiesiła działalność SKOK "Arka".

 

- Uspokajamy osoby, które obawiają się o swoją emeryturę, czy świadczenia - pieniądze nie będą wychodziły do tego SKOK. Wstrzymaliśmy przelewy, wrócą też pieniądze, które miały trafić do tego banku – wyjaśnił rzecznik.

 

Zaznaczył, że ZUS będzie się kontaktował z osobami, które miały tam konta i nie otrzymały świadczeń, ale zachęca też do samodzielnej wizyty w placówkach Zakładu.


 Rzecznik zakładu podkreślił - żeby ostrzec przed potencjalnymi oszustami - że nikt z ZUS nie będzie chodził do mieszkań, zmiany rachunku będzie można dokonać w siedzibie ZUS.

 

W środę Komisja Nadzoru Finansowego zawiesiła działalność SKOK "Arka" z powodu jej niewypłacalnością - aktywa nie wystarczają na zaspokojenie zobowiązań. KNF postanowiła wystąpić do sądu z wnioskiem o ogłoszenie upadłości tej kasy

 

PAP

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie