Nie żyje Maria Czubaszek

Polska
Nie żyje Maria Czubaszek
Polsat News

Polska pisarka i satyryczka, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka zmarła w szpitalu. Najbardziej znana była z tekstów satyrycznych, prezentowanych w radiowej Trójce. Miała 76 lat

Informację o śmierci Marii Czubaszek podał na Twitterze dziennikarz muzyczny Hirek Wrona.

 

 

Zadebiutowała w radiu, słynęła z satyrycznych tekstów pisanych dla znanych aktorów i prezentowanych w PR III. Słuchowiska emitowane były po raz pierwszy w programie „Ilustrowany Tygodnik Rozrywkowy”. Prowadziła też cykl audycji radiowych "Bieg przez plotki". Pojawiała się także w programach "Ilustrowany Magazyn Autorów" oraz "Powtórka z rozrywki". Autorka słuchowisk "Dym z papierosa", "Małgorzaty jego życia", "Serwus, jestem nerwus".

 

Piosenki z jej tekstami wykonywali m.in Andrzej Dąbrowski, Alibabki, Ewa Bem, Katarzyna Cerekwicka, Renata Kretówna, Ewa Kuklińska, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Markowski, Krystyna Prońko, Ryszard Rynkowski, Trubadurzy i Vox. Tworzyła również dla telewizji, gdzie była między innymi scenarzystką.

 

Czubaszek słynęła z kontrowersyjnych wypowiedzi - w głośnym wywiadzie wyznała, że dokonała dwóch aborcji.

 

Dziennikarka była obrończynią praw zwierząt. W 2009 roku została uhonorowana złotym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

 

Zmarła w szpitalu.

 

 

 

polsatnews.pl

az/hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie