Islamiści zaatakowali stronę szkoły w Nowym Dworze Gdańskim. Zamieścili drastyczne zdjęcia

Polska
Islamiści zaatakowali stronę szkoły w Nowym Dworze Gdańskim. Zamieścili drastyczne zdjęcia
Flickr/Masahiko OHKUBO/CC BY2.0

Na stronie głównej Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim grupa islamskich hakerów umieściła drastyczne zdjęcia zamordowanych syryjskich dzieci. Obok fotografii pojawiły się także hasła propagandowe w języku angielskim. Szkoła powiadomiła policję, a stronę zablokowano. Po kilku godzinach udało się usunąć skutki ataku.

Jak poinformował poslatnews.pl Janusz Prill, rzecznik policji w Nowym Dworze Gdańskim do ataku doszło w czwartek w godzinach porannych.

 

-  Około godz. 10:30 na policję zadzwoniła jedna z osób z grona pedagogicznego. Poinformowała nas, że na stronie głównej szkoły pojawiły się drastyczne fotografie, a obok nich wyświetla się komunikat po angielsku - wyjaśnił Prill.

 

"Te zdjęcia nie pochodzą z hollywoodzkiego filmu"

 

W zamieszczonym komunikacie napisano: "te zdjęcia nie pochodzą z hollywoodzkiego filmu. Tak, te dzieci to ofiary syryjskiego rządu wspieranego przez rządy całego świata, aby zabić niewinnych. Czy Syryjczycy nie mają prawa decydować o swoim losie? Czy wy nie jesteście tymi, którzy mówią o demokracji?".

 

Za atak odpowiedzialna jest tunezyjska grupa hakerów z Fallaga Team. Członkowie tej grupy atakują strony na całym świecie. Są aktywni w mediach społecznościowych, mają tysiące fanów na Facebooku i Twitterze. Ich celem jest przede wszystkim zwalczanie ateizmu i świeckości.

 

Kolejny atak


Do podobnego incydentu doszło kilka dni temu na stronach Politechniki Poznańskiej. Tam hakerzy napisali, że islam to religia pokoju, a muzułmanie jedynie bronią się przed atakami państw "zachodu" oraz przed Izraelem.

 

Z kolei rok temu hakerska grupa dała o sobie znać podczas serii ataków na strony internetowe publikujące informacje o zamachu na redakcję pisma satyrycznego Charlie Hebdo w Paryżu, do którego doszło w styczniu 2015 roku. Wówczas sześciu członków grupy zostało aresztowanych.

 

- Informatykom szybko udało się przywrócić właściwy wygląd strony. Najprawdopodobniej grupa zaatakowała serwer  firmy obsługującej witrynę, która ma siedzibę w Poznaniu. Będziemy to sprawdzać - dodał Prill.

 

polsatnews.pl

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie