320 tys. zł w... słupie ogłoszeniowym

Polska
320 tys. zł w... słupie ogłoszeniowym
Kielecka policja

24-letni mężczyzna ukradł ponad 400 tys. z jednej z firm w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Jako były pracownik poradził sobie z wyłączeniem alarmu i monitoringu, ale policjanci szybko ustalili jego personalia i go zatrzymali. Część pieniędzy funkcjonariusze znaleźli w samochodzie i domu sprawcy, a resztę - w słupie ogłoszeniowym. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Właściciel firmy powiadomił policjantów, że ktoś włamał się do budynku i ukradł dużą ilość gotówki. Mundurowi ustalili, że złodziej znał procedury bezpieczeństwa obowiązujące w firmie, ponieważ alarm oraz monitoring chwilę przed włamaniem został wyłączony. Sprawca dysponował także kluczem do drzwi wejściowych i wiedział, gdzie znajduje się klucz do sejfu.


Policjanci szybko namierzyli 24-latka. W trakcie przeszukania jego samochodu oraz domu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 tysięcy złotych. Kolejną część gotówki znaleźli w słupie ogłoszeniowym, na co dzień mijanym przez wielu starachowiczan. Znajdowało się w nim ponad 320 tysięcy złotych.


Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za włamanie może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

polsatnews.pl

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie