Powiesz "tak" za 1500 euro. Ślubny cennik na Capri

Świat
Powiesz "tak" za 1500 euro. Ślubny cennik na Capri
flickr/Moyan Brenn

Do 1500 euro- tyle trzeba zapłacić za ślub na Capri. Cennik cywilnych ceremonii ogłosiły władze włoskiej wyspy. Najwięcej muszą zapłacić ci, którzy nie mają tam meldunku.

W przypadku tego wyjątkowo pięknego miejsca na mapie Włoch wybór lokalizacji ślubu może przyprawić o zawrót głowy - podkreślają media.

 

Można wybrać taras w Ogrodach Augusta, teren klasztoru San Giacomo, willę Lysis albo belweder Punta Cannone, z którego rozciąga się widok na Zatokę Neapolitańską.

 

Ale można też wziąć ślub w hotelach i prywatnych rezydencjach, które otrzymały zgodę władz miejskich na jego organizację. Ceny te wahają się w zależności od miejsca zawarcia małżeństwa.

 

Mieszkańcy zapłacą mniej

 

Mieszkańcy Capri muszą zapłacić do 1125 euro, przybysze - 1500 euro.

 

Turyści, którzy zdecydują się powiedzieć sobie "tak" w miejscowym Urzędzie Stanu Cywilnego, a także w należącej do wyspy gminie Anacapri, zapłacą 500 euro.

 

Włochy są na pierwszym miejscu światowym rankingu krajów tzw. ślubnej turystyki. Liczbę takich turystów, a zatem młodych par i orszaku ich gości, szacuje się rocznie na 352 tysiące. Najwięcej narzeczonych wybiera właśnie Capri, a także jezioro Como. Bardzo popularne jest również miasto Matera.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze