Liroy odszedł ze stowarzyszenia Kukiz’15. Będzie tworzył własne

Polska
Liroy odszedł ze stowarzyszenia Kukiz’15. Będzie tworzył własne
Polsat News

Piotr Liroy Marzec rozstał się ze stowarzyszeniem Kukiz’15 i zrezygnował z działalności w nim. "Newsweek" opublikował dziś oświadczenie z 5 maja, w którym poseł zaznaczył, że "pozostaje aktywnym członkiem klubu parlamentarnego Kukiz'15". - Piotrek ma dosyć dworu otaczającego Pawła Kukiza - powiedział rozmówca tygodnika. Liroy ma założyć własne stowarzyszenie.

- Liroy nadal ma dobre relacje z Kukizem, w tej sprawie nic się nie zmieniło, ale ma dość otaczającego go dworu. Uważa, że doradcy mają na Pawła duży negatywny wpływ – twierdzi osoba z otoczenia Liroya, cytowana przez "Newsweek". Nowe stowarzyszenie ma blisko współpracować z klubem Pawła Kukiza.


Wcześniej klub Kukiza opuścili Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan (została usunięta) i Robert Winnicki.


Morawiecki opuścił ruch po "głosowaniu na dwie ręce", w którym jego klubowa koleżanka Małgorzata Zwiercan zagłosowała za siebie i za niego.


Rober Winnicki opuścił klub zgodnie z rekomendacją rady politycznej Ruchu Narodowego. Nastąpiło to po ujawnieniu tzw. "taśm Kukiza", czyli nagrania prywatnej rozmowy, lider Kukiz'15 Paweł Kukiz m.in. w nieparlamentarnych słowach wypowiadał się o działaczu Ruchu Narodowego Arturze Zawiszy. Czterech inny posłów RN pozostało w klubie.

 

newsweek.pl

am/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie