CBA zatrzymało byłą prezes Agencji Rozwoju Przemysłu. W tle łapówki i pranie pieniędzy

Polska
CBA zatrzymało byłą prezes Agencji Rozwoju Przemysłu. W tle łapówki i pranie pieniędzy
Polsat News

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w związku z podejrzeniem korupcji i prania pieniędzy byłą prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycję Z. i pięć innych osób z prywatnych firm - poinformował Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA.

Zatrzymani zostali m.in. prezes firmy Wasko Wojciech W., oraz współwłaściciel firmy Nowy Styl Jerzy K. - podał Kaczorek.

 

- CBA zatrzymało b. wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycję Z., wiceprezesa zarządu i współwłaściciela Grupy Nowy Styl Jerzego K., prezesa Wasko SA Wojciecha W. oraz 3 inne osoby - podał Kaczorek. - Sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015 - dodał.

 

- Czynności w śledztwie, które toczyło się w tej sprawie, prokuratura powierzyła w całości CBA - podkreślił Kaczorek. Zaznaczył, że czynności trwają i w związku z tym nie będzie informował o szczegółach zarzutów i działań.

 

Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński powiedział pytany przez dziennikarzy w Sejmie, że chodzi o poważny proceder korupcyjny, choć nie zna szczegółów sprawy. - Nie znam szczegółów, wiem, że chodzi o osobę pełniącą ważną funkcję w administracji poprzedniego rządu i wiem, że chodzi o poważny proceder korupcyjny, przyjmowanie łapówek przez tę osobę, ale bliższych informacji udzieli prokuratura - zapowiedział dziennikarzom.

 

Prezes Nowego Stylu Adam Krzanowski w oświadczeniu prasowym potwierdził, że w środę rano funkcjonariusze CBA zatrzymali Jerzego K. - współwłaściciela Grupy Nowy Styl. "Chcemy jednocześnie podkreślić, że spółka współpracuje z organami państwowymi w celu szybkiego wyjaśnienia spraw będących przedmiotem prowadzonego postępowania" - zaznaczył w oświadczeniu Adam Krzanowski

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie