Strażnicy miejscy upomną wandali przez głośnik

Polska
Strażnicy miejscy upomną wandali przez głośnik
Polsat News

W nowo wyremontowanym przejściu podziemnym w Żywcu (woj. śląskie), obok kamer monitoringu, zostanie zamontowany głośnik, przez który strażnicy miejscy będą mogli upomnieć wandali. Taką decyzję podjął burmistrz, gdy w ciągu kilku tygodni po remoncie przejścia, kamery monitoringu zarejestrowały ponad 50 przypadków różnych wykroczeń.

Przejście podziemne znajduje się pomiędzy dworcem kolejowym a autobusowym i jest bardzo uczęszczane. Władze miasta wyremontowały je kilka tygodni temu. Ostatni etap remontu zakłada pomalowanie ścian i przygotowanie ich pod reklamy.


Mimo niedługiego czasu jaki upłynął od remontu, tunel już jest zdewastowany. Przechodnie także śmiecą, piją alkohol, a nawet załatwiają tam sprawy fizjologiczne.

 

"Może przez edukację coś zdziałamy"


Siedziba straży miejskiej oddalona jest od przejścia podziemnego o ok. 2 km. Zanim strażnicy zdążą dojechać na miejsce od momentu, kiedy dostrzegą wykroczenie na monitoringu, wandale mają czas na ucieczkę.


Zaradzić temu postanowił burmistrz Żywca. Wpadł na pomysł zamontowania głośnika, przez który strażnicy będą upominać osoby niszczące tunel.


- Wymyśliłem to w ten sposób, żeby rozmawiać z tymi osobami, żeby ich edukować, bo może przez edukację coś zdziałamy w tym społeczeństwie – powiedział Polsat News Antoni Szlagor, burmistrz Żywca.


Burmistrz podkreśla, że to eksperyment, ale niedrogi i jeśli się sprawdzi, to głośniki zostaną zamontowane także w innych częściach miasta.

 

Polsat News

prz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie