Zatrzymała auto na środku drogi i... zasnęła. Była pijana

Polska
Zatrzymała auto na środku drogi i... zasnęła. Była pijana
Polsat News
Zdjęcie ilustracyjne

Kobietę z auta musieli wyciągać policjanci z Ksawerowa pod Pabianicami. 54-latka odpowie za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości.

W poniedziałek około godziny siedemnastej jadący ulicą Kosmowską w Ksawerowie kierowca ciężarówki zauważył zaparkowanego na środku drogi opla corsę. W środku spała kobieta. Kierowca spróbowął ją ominąć poboczem, ale ugrzązł w błocie. W tym samym czasie 54-latka przebudziła się i przestawiła auto kilkadziesiąt metrów dalej, po czym... znowu zasnęła.

 

Świadek sytuacji wezwał policję. Mundurowi znaleźli kobietę zamkniętą w aucie, ale nie mogli jej dobudzić. Udało im się jednak wyjąć przez uchyloną szybę za pomocą gałęzi kluczyki leżące na fotelu.

 

Nie było z nią kontaktu

 

Po otwarciu auta funkcjonariusze wyciągnęli kompletnie pijaną kobietę z auta. Na podłodze znaleźli pustą puszkę po piwie oraz napoczętą butelkę wódki.

 

Ponieważ kobieta nie była w stanie dmuchać w alkomat, poddano ją innym badaniom na sprawdzenie poziomu alkoholu we krwi. Kiedy wytrzeźwieje, zostanie przesłuchana i usłyszy zarzuty.

 

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Wraz z sądowym wyrokiem traci się także prawo jazdy.

 

pabianice.policja.gov.pl

pr/kan

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze