"To jest głos społeczeństwa". Poseł Kukiz'15 o transparencie kibiców Legii

Polska
"To jest głos społeczeństwa". Poseł Kukiz'15 o transparencie kibiców Legii
Polsat News

- Myślę, że nie chodziło wprost o szubienice, a o odsunięcie tych osób od stanowisk czy też KOD od tego, co robi na marszach - powiedział w programie "Rozmowa Wydarzeń" w Polsat News Paweł Szramka z ugrupowania Kukiz'15. Skomentował w ten sposób wywieszony w niedzielę baner kibiców Legii o treści "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice".

Podczas meczu ligowego Legii Warszawa z Piastem Gliwice, na trybunie zajmowanej przez najzagorzalszych kibiców Legii, tzw. Żylecie, pojawił się kontrowersyjny transparent. - To jest głos społeczeństwa - powiedział Szramka. Dodał jednak, że jego zdaniem kibicom "nie chodziło wprost o szubienice".

 

"Szacun dla kibiców Legii"

 

Niedzielny incydent skomentował na facebooku klubowy kolega Szramki, Rafał Wójcikowski. Pochwalił zachowanie kibiców pisząc: "To, co zrobili kibice Legii wzruszyło moje kibicowskie serce. Po raz pierwszy w życiu: Szacun dla kibiców Legii". Post został opublikowany w niedzielę, bardzo szybko został usunięty. 

 

– To było osobiste zdanie posła Wójcikowskiego - komentował Szramka. Dodał, że we wtorek odbędzie posiedzenie klubu, "zobaczymy, co poseł powie". - Wolałbym się nie wypowiadać, poczekajmy do jutra - podsumował.

 

Nowoczesna zawiadomiła prokuraturę

 

Sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka złożył w poniedziałek zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępsrwa przez autorów baneru. - To jest groźba karalna, to jest grożenie śmiercią, to jest nawoływanie do nienawiści. Żądamy bardzo stanowczych działań od ministra Zbigniewa Ziobry, żeby podjął działania prokuratorskie w tej sprawie - zaznaczył Szłapka.

 

Szłapka ocenił transparent jako skandaliczny i groźny. - To jest grożenie śmiercią konkretnym osobom - mówię tutaj o redaktorze Tomaszu Lisie i pani redaktor Monice Olejnik, ale też grożenie śmiercią osobom, które zaangażowały się np. w Komitet Obrony Demokracji i członkom naszej partii, Nowoczesnej Ryszarda Petru - powiedział polityk na poniedziałkowej konferencji prasowej.

 

Polsat News, polsatnews.pl

mr/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie