Dzik pogonił wilka. W mazurskim lesie

Polska
Dzik pogonił wilka. W mazurskim lesie
Flickr/Adrian Korte/CC BY 2.0

Kamera umieszczona przez iławskich leśników w okolicy rzeki Drwęca (woj. warmińsko-mazurskie) zarejestrowała ucieczkę wilka przed… dzikiem. Nagranie szybko stało się hitem w sieci.

Leśnicy wyjaśniają, że w naturze zjawisko, kiedy samotne drapieżniki umykają przed swoją potencjalną ofiarą, nie jest takim rzadkim zjawiskiem. Wilki, wbrew pozorom, są zwierzętami płochliwymi i prowadzą skryty tryb życia.


Częściej można zauważyć ślady obecności wilka w lesie niż je same. Oczywiście, to również drapieżniki, które polują. Dzieje się tak jednak gdy są w grupach. Gdy są same zadawalają drobnymi ssakami, ptakami czy padliną.

 


Krótki film udostępniony przez pracowników Nadleśnictwa Iława dowodzi, ich zdaniem, że dzikie zwierzęta coraz lepiej czują się w tamtejszych lasach.

 

W 1998 r. wilki zostały objęte całkowitą ochroną, dzięki czemu w ciągu niemal 20 lat ich populacja bardzo wzrosła. Według danych Ministerstwa Środowiska, w 2013 r. obszar Polski zasiedlały 1122 wilki. Coraz większa liczba tych drapieżników przyczynia się do ich powrotu na tereny, na których wcześniej występowały.


polsatnews.pl

grz/kan/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie