Czarnecki: PiS poprze Tuska

Polska
Czarnecki: PiS poprze Tuska
PAP/EPA/Stephanie Lecocq

"Kaczyński ma swoje zasady. Jedną z nich jest popieranie Polaków na stanowiska międzynarodowe, niezależnie od opcji politycznej, jaką reprezentują nasi rodacy" – napisał w "Rzeczpospolitej" wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z PiS Ryszard Czarnecki. Podkreślił, że PiS poprze Donalda Tuska w walce o drugą kadencję na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

"Platforma Obywatelska, atakując europosła Janusza Wojciechowskiego kandydującego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, złamała niepisaną zasadę obowiązującą w polskiej polityce: głosujemy na swoich. Ale Jarosław Kaczyński nie poświęci zasad w imię rewanżu" - podkreślił eurodeputowany.


"Jeśli Tusk nie zostanie ponownie szefem Rady Europejskiej, to nie na skutek akcji rządu Prawa i Sprawiedliwości, lecz braku poparcia innych państw. Nasze będzie miał: w przeciwieństwie do jego macierzystej partii nasz lider nie złamie zasady mówiącej, że Polak głosuje na Polaka" - napisał Czarnecki.


Donald Tusk przejął obowiązki przewodniczącego Rady Europejskiej od Belga Hermana Van Rompuya 1 kwietnia 2014 r. Jego kadencja upływa na przełomie maja i czerwca 2017 r.

 

rp.pl

prz/kan
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie