Była miss USA przeszła z islamu na katolicyzm

Świat
Była miss USA przeszła z islamu na katolicyzm
facebook.com/RimaFakih/

Pierwsza muzułmanka, która zdobyła tytuł Miss Stanów Zjednoczonych, przeszła z islamu na katolicyzm. Pochodząca z libańskiej rodziny Rima Fakih otrzymała koronę najpiękniejszej Amerykanki w 2010 r.

Przed planowanym na 15 maja w Libanie zawarciem małżeństwa z bogatym producentem muzycznym Wassimem Salibim, Fakih została ochrzczona w kwietniu w Kościele maronickim, jednym z katolickich Kościołów wschodnich, dominującym w tym bliskowschodnim kraju.

 

W domu obchodziła święta katolickie

 

Gdy zdobyła tytuł Miss USA, w wywiadach podkreślała, że jest muzułmanką, ale jednocześnie tłumaczyła, że religia niezbyt określa ją i jej "bardzo liberalną" rodzinę. W domu obchodzono niektóre święta muzułmańskie, ale także ustawiano bożonarodzeniową choinkę i szło się do kościoła w Wielkanoc.

 

Rima uczyła się w chrześcijańskiej szkole. Dopiero, gdy studiowała na uniwersytecie w Michigan, na prośbę ojca bliżej poznała islam i jego tradycje. Jej siostra wyszła za mąż za chrześcijanina, a ich dzieci zostały ochrzczone. Na chrześcijaństwo nawrócił się także jej wuj, który jest teraz księdzem.

 

 

 

 

KAI, polsatnews.pl

po/pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie