Zderzenie autobusów i cysterny w Afganistanie. 52 zabitych i dziesiątki rannych

Świat
Zderzenie autobusów i cysterny w Afganistanie. 52 zabitych i dziesiątki rannych
PAP/EPA/Sayed Mustafa
Zderzenie autobusów i cysterny w Afganistanie. 52 zabitych i dziesiątki rannych.

52 osoby zginęły, a 73 inne odniosły obrażenia, gdy w niedzielę w afgańskiej prowincji Ghazni zderzyły się dwa autobusy i samochód-cysterna wiozący paliwo. Po zderzeniu pojazdy stanęły w płomieniach. Wielu rannych jest w stanie krytycznym.

Do tragedii doszło na przelotowej drodze w okręgu Mokor w prowincji Ghazni na wschodzie Afganistanu - poinformował rzecznik gubernatora Ghazni.

 

Według niego dwa autobusy wiozące z Kabulu do Kandaharu łącznie 125 pasażerów uderzyły w samochód-cysternę, który jechał w stronę przeciwną.

 

Wszystkie trzy pojazdy zapaliły się. W akcji ratowniczej uczestniczyło wojsko. Część pasażerów zdołano ocalić, ale wielu spośród przewiezionych do szpitali rannych jest w stanie krytycznym.

 

Szef wydziału komunikacji prowincji Ghazni poinformował, że drugi autobus jechał tuż za pierwszym, a przyczyną wypadku była nieostrożność kierowców.

 

Jak zaznacza agencja Reutera, nawet uwzględniając drastycznie niski poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego w Afganistanie, katastrofa ta zwraca uwagę liczbą ofiar.

 

PAP

hlk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie