USA: wielka wygrana w Powerball. 28 razy więcej niż w Lotto

Kultura
USA: wielka wygrana w Powerball. 28 razy więcej niż w Lotto
Polsat News

Zawrotną sumę 429,6 mln dolarów wygrał nieznany na razie właściciel jedynego zwycięskiego kuponu w loterii Powerball w USA. Szczęśliwy los został kupiony w New Jersey. To dziewiąta co do wielkości najwyższa wygrana w historii amerykańskiej loterii.

Ostatnia rekordowa kumulacja w polskim Lotto - 60 mln zł, to ok. 15,5 mln dolarów.

 

Zwycięskie numery to 25, 66, 44, 5, 26 i tylko na jednym kuponie znalazła się ta kombinacja - poinformowali organizatorzy loterii Powerball.

 

Na razie nieznana jest tożsamość właściciela szczęśliwego kuponu. Agencja Reutera zauważa, że odbiorcy szczególnie wysokich wygranych często całymi miesiącami zwlekają z publicznym ujawnieniem się.

 

Była to największa wygrana w Powerball od stycznia, gdy po kumulacji wygrywająca kombinacja padła w trzech losach, ich właścicielom zapewniając do podziału zawrotną sumę blisko 1,6 mld dolarów.

 

Szansa wytypowania sześciu zwycięskich liczb wynosi 1:292,2 miliona. Statystycy obliczyli, że większe są szanse zostania prezydentem USA, dorobienia się majątku dzięki własnemu pomysłowi na biznes lub zostania świętym.

 

Powerball działa w 44 z 50 stanów USA, a także w stołecznym Dystrykcie Kolumbii, Portoryko i na Wyspach Dziewiczych Stanów Zjednoczonych na Morzu Karaibskim.

 

PAP

 

 

ptw/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze