Tureckie wojsko: 55 islamistów zabito ogniem artylerii w Syrii

Świat
Tureckie wojsko: 55 islamistów zabito ogniem artylerii w Syrii
Aleppo - gaszenie pożarów po atakach rakietowych na dzielnicę rządową fot. PAP/EPA/SANA

W odwecie za ataki rakietowe turecka artyleria ostrzelała w sobotę wieczorem obiekty Państwa Islamskiego w północnej Syrii, zabijając 55 jego bojowników - poinformowały w niedzielę tureckie źródła wojskowe.

Według nich ogień artylerii skierowano na rejony miejscowości Suran i Tal El Hisn na północ od Aleppo oraz na okolice miejscowości Baragidah i Kuksacik, niszcząc także trzy instalacje rakietowe i trzy pojazdy.

 

Wcześniej w sobotę w atakach lotniczych kierowanej przez USA koalicji zginęło w Syrii 48 bojowników Państwa Islamskiego - podała państwowa turecka agencja Anadolu.

 

Sąsiadujące z kontrolowanym przez Państwo Islamskie terytorium Syrii przygraniczne tureckie miasto Kilis było w ostatnich tygodniach regularnie ostrzeliwane rakietami. Kilis leży około 60 kilometrów na północ od będącego obecnie sceną zażartych walk największego syryjskiego miasta Aleppo.

 

Turcja systematycznie odpowiada ogniem na ostrzał prowadzony z północnej Syrii przez Państwo Islamskie, ale twierdzi, że ma trudności z dosięgnięciem celów ruchomych pociskami haubic.

 

Według Anadolu wskutek ataków rakietowych zginęło dotąd w Kilis około 20 ludzi, a blisko 70 innych zostało rannych.

 

PAP

am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie