Piotr Ikonowicz zatrzymany przez policję

Polska
Piotr Ikonowicz zatrzymany przez policję
Polsat News

Działacz Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej jest już na wolności. Tłumaczy, że zatrzymanie ma związek z pokojową demonstracją na rzecz uwolnienia zatrzymanego podczas blokady eksmisji Łukasza Bukowskiego. - Po tej demonstracji policjanci - niczym ubecy w latach 80. zaczęli na nas polować po cywilnemu - powiedział na antenie Polsat News Piotr Ikonowicz.

Ikonowicz brał w sobotę w Poznaniu udział w pikiecie solidaryzujących się z anarchistą Łukaszem Bukowskim, który odsiaduje wyrok trzech miesięcy więzienia za napaść na policjanta podczas blokowania eksmisji.

 

- Widziałem jakichś typków, jak szarpią mojego kolegę. Jak się takie coś widzi to się reaguje - relacjonował Ikonowicz. Według jego słów, nie wiedział on, że są to policjanci. Jak powiedział Ikonowicz, mężczyźni byli ubrani po cywlinemu. Potem - stwierdził Ikonowicz - z nieznanych przyczyn zatrzymano jego i jego żonę.

 

- Spędziliśmy z żoną na komisariacie sześć godzin - poinformował.

Piotr Ikonowicz jest znanym działaczem lewicowym, w przeszłości był m.in. liderem Polskiej Partii Socjalistycznej. Jego Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej słynie z akcji blokowania eksmisji i z angażowania się obronę lokatorów.

 

Polsat News

az/hlk/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze