Twórczość Sienkiewicza z miliona tulipanów

Kultura
Twórczość Sienkiewicza z miliona tulipanów
Polsat News

W Mokrym Dworze koło Pruszcza Gdańskiego (woj. pomorskie) trwa ósma edycja jednej z najbardziej rozpoznawanych w regionie i jedynej tulipanowej imprezy - "Żuławskiego Tulipana". Tegoroczne motto wpisuje się w obchody roku Sienkiewicza i brzmi "Henryk Sienkiewicz też by układał". Twórczość pisarza została ułożona w obraz z miliona kwiatów.

Od środy 4 maja w Mokrym Dworze można podziwiać dywan ułożony z kwiatów, przypominający postacie z dzieła polskiego powieściopisarza i nowelisty. Tulipany układali mieszkańcy wsi.

 

Największym zainteresowaniem wśród przybyłych do Mokrego Dworu, jak każdego roku, cieszą się tulipanowe konkursy. Organizatorzy przygotowali także pokazy zbroi, warsztaty bębniarskie i garncarskie.


Żuławski Tulipan jest imprezą plenerową, która odbywa się każdego roku w maju na łące w Mokrym Dworze. Autorzy biorący udział w kwiatowym konkursie starają się z tulipanów odwzorować wzierunki konkretnych bohaterów. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest sołtys Mokrego Dworu, Wiesław Zbroiński.

 

polsatnews.pl

wjk/am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie