"Nie dla imigrantów. Precz z Unią Europejską". Demonstracja w Słubicach

Polska
"Nie dla imigrantów. Precz z Unią Europejską". Demonstracja w Słubicach
Polsat News

"Nie chcemy w Polsce imigrantów i dyktatu Unii Europejskiej" - pod takimi hasłami w przygranicznych Słubicach (woj. lubuskie) odbyła się antyimigrancka manifestacja. Uczestnicy demonstracji przeszli w marszu przez centrum miasta. Mieli flagi, transparenty, a także wznosili narodowościowe okrzyki.

Manifestację w Słubicach zorganizowała nieformalna grupa Narodowe Słubice przy wsparciu Młodzieży Wszechpolskiej. Demonstranci domagali się m. in. wystąpienia Polski z Unii Europejskiej i stanowczo sprzeciwili się polityce przyjmowania uchodźców do unijnych krajów.

 

Grupa około 200 osób zebrała się na placu Bohaterów, a następnie przeszła ulicami miasta w stronę deptaku przy moście granicznym.

 

"Stop islamizacji"

 

"Kanclerz Merkel chcesz murzyna, to go sobie w domu trzymaj", "Polska tylko dla Polaków", "Stop islamizacji", "Bóg, honor i ojczyzna" - to niektóre z haseł, jakie skandowali uczestnicy marszu.

 

Na wydarzeniu pojawiło się wielu przedstawicieli prawicowych ugrupowań politycznych i społecznych, m.in. poseł Kukiz’15 Sylwester Chruszcz. Wśród demonstrantów byli także narodowcy z sąsiednich miejscowości.

 

Marsz przebiegł pod czujnym okiem policji. Służby jednak ani razu nie musiały interweniować.

 

Polsat News

 

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie