Marek Dyduch szefem dolnośląskiego SLD

Polska
Marek Dyduch szefem dolnośląskiego SLD
Facebook.com/Marek Dyduch
Marek Dyduch szefem dolnośląskiego SLD.

Były wiceminister skarbu i sekretarz generalny SLD, został nowym przewodniczącym dolnośląskich struktur Sojuszu. Był jedynym kandydatem na to stanowisko podczas sobotniego regionalnego zjazdu partii.

Marek Dyduch, były wiceminister skarbu i sekretarz generalny SLD, został nowym przewodniczącym dolnośląskich struktur Sojuszu. Był jedynym kandydatem na to stanowisko podczas sobotniego regionalnego zjazdu partii.

 

Jak powiedział Marek Dyduch, jego program to powrót do socjalnych postulatów i korzeni Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 

- Zawsze stawiałem kwestie godnego życia, dostępu do pracy czy do mieszkań na pierwszym miejscu w programie SLD. W odróżnieniu od innych kolegów z partii, którzy odwoływali się do postulatów wolnościowych. Teraz, gdy sytuacja lewicy w całym kraju jest trudna, wciąż uważam, że kwestie socjalne są najważniejsze - powiedział Dyduch.

 

Podkreślił, że celem jego pracy w regionie są następne wybory samorządowe, w których SLD chce zdobyć większe niż dotychczas poparcie w samorządzie wojewódzkim i radach gmin.

 

Dyduch ma 59 lat, w latach 1993-2005 był posłem SLD. W rządzie Leszka Millera przez dwa lata pełnił funkcję wiceministra skarbu. Przez trzy lata był sekretarzem generalnym SLD. Obecnie jest radnym wojewódzkim. W latach 80. należał do PZPR.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie