Bayern już jest mistrzem Niemiec. Dzięki Lewandowskiemu!

PAP/EPA/Andreas Gebert

Piłkarze Bayernu Monachium po raz czwarty z rzędu, a 26. w historii zapewnili sobie mistrzostwo Niemiec. W meczu 33. kolejki z beniaminkiem FC Ingolstadt (2:1) oba gole dla gości zdobył Robert Lewandowski, który jest bardzo blisko tytułu króla strzelców niemieckiej ekstraklasy.

Wynik meczu został ustalony już do przerwy. Polski napastnik pokonał bramkarza gospodarzy w 15. minucie (z rzutu karnego) oraz siedemnaście minut później. Lewandowski grał cały mecz, w końcówce został upomniany żółtą kartką.

Łącznie Polak ma obecnie 29 trafień. Wyrównał rekord strzelecki, jeśli chodzi o obcokrajowców w Bundeslidze. Drugi w klasyfikacji strzelców Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii Dortmund traci do Lewandowskiego cztery bramki.

W tabeli rozgrywek na jedną kolejkę przed końcem Bawarczycy zgromadzili 85 punktów. Wyprzedzają o osiem Borussię Dortmund, która w sobotę - bez Łukasza Piszczka w składzie - niespodziewanie przegrała na wyjeździe z broniącym się przed spadkiem Eintrachtem Frankfurt 0:1.

Nikt wcześniej w historii Bundesligi nie wywalczył czterech tytułów mistrzowskich z rzędu.

Blisko spadku z niemieckiej ekstraklasy jest VfB Stuttgart. Tym razem uległ u siebie FSV Mainz 1:3 i zajmuje przedostatnie miejsce, ze stratą trzech punktów do bezpiecznej lokaty. Przemysław Tytoń siedział na ławce rezerwowych gospodarzy.

Wszystkie mecze 33. kolejki odbyły się w sobotę o tej samej porze.