Na maturze egzamin z języka angielskiego

Polska
Na maturze egzamin z języka angielskiego
PAP/Bartłomiej Zborowski

Maturzyści przystąpili w piątek po godzinie 9 do pisemnego egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze.

- Jest spokojnie, nie mamy żadnych sygnałów o nieprawidłowościach - zapewnił w piątek przed rozpoczęciem egzaminu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik.

 

Od lat język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze.

 

Chęć zdawania na maturze języka angielskiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 254 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 89 proc. z nich.

 

Część z nich w piątek po południu przystąpi także do pisemnego egzaminu z angielskiego na poziomie rozszerzonym; rozpocznie się on o godzinie 14. Chęć zdawania egzaminu na tym poziomie zadeklarowało 131 tys. abiturientów.

 

Arkusze będą dostępne w sieci już dziś

 

Egzamin na poziomie podstawowym potrwa 120 minut, na poziomie rozszerzonym - 190 minut, a na dwujęzycznym 180 minut.

 

Arkusze egzaminacyjne rozwiązywane przez maturzystów Centralna Komisja Egzaminacyjna ma opublikować jeszcze w piątek: po południu - z poziomu podstawowego, wieczorem - z rozszerzonego.

 

Drugim najchętniej wybieranym od lat przez maturzystów językiem obcym jest język niemiecki. Tak jest też w tym roku - wśród tegorocznych absolwentów liceów i techników egzamin z niemieckiego zdawać chce 21,5 tys. osób. Egzamin z tego języka odbędzie się 12 maja.

 

Na kolejnych miejscach znalazły się - rosyjski, który wybrało 5,9 tys. maturzystów. Egzamin z rosyjskiego odbędzie się 18 maja. Pozostałe języki: francuski, hiszpański i włoski będzie zdawać po mniej niż po jednym procencie abiturientów; egzaminy z tych przedmiotów przeprowadzone będą: 19, 20 i 23 maja.

 

Sesja egzaminów pisemnych potrwa do 24 maja, ustnych - do 27 maja.

 

PAP

 

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze