Niebezpieczne selfie: chciał zrobić zdjęcie, skończył jako wandal

Kultura
Niebezpieczne selfie: chciał zrobić zdjęcie, skończył jako wandal
Flickr.com/Tim T./CC BY 2.0

Turysta próbował zrobić sobie selfie ze statuą portugalskiego króla Sebastiana I w Lizbonie. Przez przypadek mężczyzna rozbił liczący prawie 130 lat posąg "króla-dziecka". Inna historia z robieniem sobie zdjęć przydarzyła się kilku celebrytom, którzy postanowili zrobić selfie z małpkami. Spotkało się to z krytyczną reakcją ze strony ONZ, które potępiło tę praktykę.

24-latek chciał zrobić sobie zdjęcie z posągiem XVI-wiecznego króla Portugalii Sebastiana I. Rzeźba zdobiła ścianę frontową dworca Rossio w stolicy Portugalii. Próba okazała się niefortunna, bo statua spadła z postumentu i roztrzaskała się na drobne kawałki. Turysta próbował uciec, ale służbom szybko udało się go schwytać.  

 

 

 

 

Celebryci potępieni przez ONZ

 

Z kolei Paris Hilton i Khloe Kardashian na swoich kontach na Instagramie zamieściły selfie z ubraną małpką. Podobne fotografie pojawiły się także na profilach piłkarza Realu Madryt Jamesa Rodrígueza, a także amerykańskiego rapera Kid Inka.

 

 

😀🐒

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika James Rodríguez (@jamesrodriguez10) 22 Gru, 2015 o 8:39 PST


 

 

where u get yo shirt from...

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kid Ink (@kidink) 23 Mar, 2016 o 8:43 PDT


 

Zdjęcia wywołały poruszenie nie tylko wśród internautów. Sprawą zainteresował się także organ ONZ ds. zwierząt, który potępił praktykę celebrytów, która - jak podkreślił przedstawiciel ONZ Doug Cress w rozmowie z dziennikaiem "Independnent" -  "była przejawem niedouczenia i samolubności".

 

- I pomyśleć, że miliony fanów Paris Hilton, Khloe Kardashian czy Jamesa Rodrigueza uznają takie zachowania za dopuszczalne i tym samym cofają o lata wstecz ciężką pracę organizacji walczących o prawa zwierząt - podkreslił przedstawiciel ONZ.

 

Same gwiazdy, ani ich przedstawiciele sprawy nie chcą komentować.

 

reuters.com, independent.co.uk, dailymail.co.uk.

 

 

wjk/am/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!