Opole: 5-miesięczna dziewczynka pobita. Jej życie jest zagrożone

Polska
Opole: 5-miesięczna dziewczynka pobita. Jej życie jest zagrożone
Polsat News

Policjanci zatrzymali w sprawie pobicia 29-letniego ojca dziecka. Dziewczynka trafiła do szpitala w sobotę, przywiozła ją jej matka.

- Dziewczynka przeszła operację neurochirurgiczną, polegającą na ewakuacji krwiaka wewnątrzczaszkowego. Jej stan jest stabilny, ale ciężki. Istnieje zagrożenie życia - powiedział portalowi Nowa Trybuna Opolska dr Wojciech Walas, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii dzieci w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu.


Dziecko zostało przywiezione do szpitala przez matkę w sobotę. Zdaniem lekarzy, którzy operowali dziewczynkę, została ona pobita. To dlatego sprawę zgłosili na policję. Wcześniej, tego samego dnia, na komendę w Opolu zgłosiła się również 22-letnia matka dziecka, która twierdziła, że jej partner znęca się fizycznie i psychicznie nad nią i jej 5-miesięczną oraz 5-letnią córką - poinformował Polsat News Karol Brandys z opolskiej policji.

 

Z informacji do jakich dotarł portal NTO wynika, że matka twierdzi, że wcześniej o sytuacji w domu nikomu nie mówiła, bo była szantażowana przez swojego partnera. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę wieczorem.


29-letni ojciec niemowlaka ma dziś usłyszeć zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała, gróźb karalnych i znęcania się nad rodziną. Grozi mu do 10 lat więzienia.


Polsat News, NTO.pl

am/ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie