Rekordowa kumulacja w Lotto. Do wygrania 40 mln zł

Polska
Rekordowa kumulacja w Lotto. Do wygrania 40 mln zł
Pixabay/krzys16/Public Domain

Emocje rosną, bo we wtorkowy wieczór nikt nie trafił "szóstki" w Lotto. Właśnie dlatego w czwartkowym losowaniu do zgarnięcia będzie aż 40 mln złotych. Jest szansa na nowy rekord wysokości wygranej w polskiej loterii. Trzeba tylko, aby jedna osoba skreśliła prawidłowo właściwych sześć liczb.

Do tej pory największa wygrana - ponad 35 mln zł - padła 22 sierpnia 2015 roku w Ziębicach (Dolnośląskie). Wcześniej grający z Gdyni (Pomorskie) 9 lutego 2012 roku trafił ponad 33 mln złotych. 1 września 2012 roku mieszkaniec Bolesławca (Dolnośląskie) wygrał ponad 30 mln złotych. 7 lutego 2015 roku mieszkaniec Suwałk (Podlaskie) wygrał również ponad 30 mln złotych.

 

Najwyższa kwota, jaką do tej pory można było wygrać w Lotto przekroczyła 56 mln złotych. Taka kumulacja wystąpiła we wrześniu 2011 roku. Jednak wtedy "szóstkę" trafiło dwóch grających, którzy podzielili się wygraną.

 

Obecnie czołówka listy Lottomilionerów wygląda tak:

 

 

  lotto.pl

 

Podatek od wygranej

 

W przypadku wygranych powyżej 2 tys. 280 zł pobierany jest podatek w wysokości 10 proc. kwoty. Nagroda nie jest dzielona na raty. Zwycięzca ma na odebranie wygranej 60 dni od dnia następującego po losowaniu. Przez 6 miesięcy - począwszy od pierwszego dnia roboczego następującego po dniu losowania - ma także prawo ubiegać się o wypłatę przeterminowanej wygranej składając odpowiedni wniosek do jednego z kilkunastu oddziałów Totalizatora Sportowego.

 

polsatnews.pl

wjk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie