Wojciech Bartczak przetrwał "piekielną kuchnię". I wygrał

Kultura
Wojciech Bartczak przetrwał "piekielną kuchnię". I wygrał
Polsat News

24-letni Wojciech Bartczak - kucharz z Poznania, wygrał 5. edycję kulinarnego programu telewizji Polsat "Hell's Kitchen - piekielna kuchnia". Tym samym w najgłośniejszym i najchętniej komentowanym reality show, gdzie nie brakowało zaciętej rywalizacji, adrenaliny i ogromnego stresu, zgarnął 100 tys. zł i pracę w Atelier Amaro.

Wojciech Bartczak pracuje na stanowisku szefa kuchni w jednej z poznańskich restauracji. Gotowanie jest jego pasją i sposobem na życie od 5 lat. Sztuki kulinarnej uczył się w szkole gastronomicznej oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkał przez rok. Jest bardzo opanowany, a jego ulubiony sposób na stres to siłownia. W programie zyskał przydomek "Matrix", bo - jak twierdzili uczestnicy - jest bardzo podobny do Keanu Reevesa. Od początku programu pokazywał wykwitną estetykę podania potraw i znajomość smaków.

 

To była 5. edycja programu prowadzonego przez Wojciecha Modesta Amaro. Premiera show w Polsce miała miejsce 8 kwietnia 2014 roku w Polsacie. Pierwszym polskim zwycięzcą okazał się Łukasz Kawaller. Potem w kolejnych edycjach wygrywali: Monika Dąbrowska, Katarzyna Domańska i Damian Marchlewicz.

 

 

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze