Czy Unia Europejska daje Ci poczucie bezpieczeństwa? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"

Polska
Czy Unia Europejska daje Ci poczucie bezpieczeństwa? - wyniki sondy programu "Tak czy Nie"
Polsat News

- Być w Unii, to nie oznacza zgadzać się na wszystko, na taką sytuację, która będzie zagrażała bezpieczeństwu naszych obywateli, Polaków, a może szczególnie Polek - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w poniedziałek. - Czy UE daje poczucie bezpieczeństwa? - o tym w programie "Tak czy Nie" będą rozmawiać Przemysław Wipler z partii KORWiN i Andrzej Rozenek z ugrupowania Biało-Czerwoni.

- Dzisiaj być w Europie, to znaczy być w UE. Nie ma innego sposobu - powiedział podczas sejmowego spotkania z okazji Dnia Flagi Jarosław Kaczyński.

 

- Chcemy w niej być i to jest pogląd ogromnej większości Polaków. Ci, którzy dzisiaj próbują twierdzić, że jest inaczej, mówią nawet o jakichś referendach w sprawie wystąpienia z Unii, są szkodnikami, politycznymi awanturnikami – podkreślił prezes PiS.

 

Odniósł się do słów lidera PO Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że jeśli PiS będzie próbował wyprowadzić Polskę z Unii, należałoby przeprowadzić referendum, żeby mogli się w tej sprawie wypowiedzieć wszyscy Polacy.

 

Kaczyński zaznaczył jednocześnie, że "być w Unii, to nie oznacza zgadzać się na wszystko, zgadzać się na taką sytuację, która będzie zagrażała bezpieczeństwu naszych obywateli, Polaków, a może szczególnie Polek, która będzie naruszała prawo do spokojnego życia, nasz porządek moralny". - Ci, którzy chcą być w Polsce, muszą ten porządek prawny i moralny traktować jako swój. Na nic innego się nie zgodzimy - dodał.

 

W programie "Tak czy Nie" Andrzej Rozenek z Biało-Czerwonych stwierdził, że "dzięki Unii Europa jest wolna od wojen". Natomiast według Przemysława Wiplera z partii KORWiN "Unia służy interesom poszczególnych krajów ale nie Polski".


W tym kontekście w naszej sondzie na stronie głównej polsatnews.pl pytaliśmy o to, czy Unia Europejska daje Polakom poczucie bezpieczeństwa?

 

25,1 proc. uczestników sondy odpowiedziało, że tak,  74,9 proc. głosujących było przeciwnego zdania.


Wszystkie odcinki programu "Tak czy Nie" są dostępne tutaj.

red/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie