Kurtka Prince'a trafi na aukcję. Cena może przekroczyć 100 tys. dolarów

Kultura
Kurtka Prince'a trafi na aukcję. Cena może przekroczyć 100 tys. dolarów
Reuters

Kurtka motocyklowa, którą muzyk nosił w filmie "Purple Rain" zostanie wystawiona na aukcję. Cena wywoławcza wyniesie od 6 do 8 tys. dolarów. Jednak, jak szacują specjaliści domu aukcyjnego, jej finalna cena może przekroczyć 100 tys. dolarów (380 tys. zł).

Kurtka nie jest co prawda purpurowa, ale czarna, z szarymi elementami. Prince miał ją na sobie podczas sceny filmu, w której jechał na motocyklu przez las razem z odgrywającą główną rolę kobiecą Apollonią Kotero. Aukcja odbędzie się na początku lipca w kalifornijskim mieście Calabasas. Będzie można w niej wziąć udział również przez internet.


Prince (Prince Rogers Nelson) zmarł 21 kwietnia. Był niezwykle oryginalnym piosenkarzem, kompozytorem, autorem tekstów. Grał na gitarze, instrumentach klawiszowych i perkusyjnych. W swej muzyce łączył jazz, funk, rhytm and blues i disco. Przez dziesięciolecia był jedną z najbardziej nowatorskich i ekscentrycznych postaci na amerykańskiej scenie pop. Siedmiokrotnie zdobył nagrodę Grammy; w 2004 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

 

Reuters
 

am/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie