PIT last minute. Zeznanie podatkowe można złożyć jeszcze przez 2 dni

Biznes
PIT last minute. Zeznanie podatkowe można złożyć jeszcze przez 2 dni
Polsat News

Ostatnia chwila na złożenie zeznania podatkowego - można to zrobić w niedzielę elektronicznie albo w poniedziałek w urzędzie skarbowym. W tym roku na złożenie deklaracji podatkowej PIT jest czas do 2 maja, dlatego, że ostatni dzień kwietnia wypadł w sobotę, czyli w dzień wolny od pracy.

 Na tych, którzy zostawili rozliczenie się z fiskusem na ostatnią chwilę czeka pewne udogodnienie.


- Jest to usługa wstępnie wypełnionego zeznania rocznego. Jest przeznaczona dla osób chcących złożyć PIT 37 lub 38. Trzeba wejść na stronę portalpodatkowy.gov.pl. Tam  logujemy się podając swoje dane i przychód za 2015 rok. System pobiera dane z urzędu skarbowego - opisuje Agnieszka Pietrzyk z Urzędu Skarbowego Warszawa - Środmieście.


Takie wypełnione zeznanie wystarczy zatwierdzić kliknięciem i odesłać fiskusowi przez internet.

 

Jednak osoby, które rozliczają się wspólnie z małżonkiem, dzieckiem, czy zamierzają skorzystać z ulg lub przekazać 1 proc. na organizacje pożytku publicznego, muszą to już samodzielnie uwzględnić w tym PIT przygotowanym przez skarbówkę. Potem wydruk zanieść lub wysłać do urzędu skarbowego

 

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj.

 

Drugą metoda złożenia PIT jest e-deklaracja. Podatnik powinien wybrać odpowiedni formularz i uzupełnić go zgodnie z interaktywną instrukcją.

 

W tym roku po raz pierwszy liczba PIT-ów składanych przez internet przewyższyła liczbę papierowych oświadczeń. Do 20 kwietnia Polacy złożyli ponad 6 milionów 600 tysięcy  zeznań drogą elektroniczną. 

 

polsatnews.pl

 

 

 

ptw/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie