Kolejny zamach w Turcji. Jedna ofiara, 13 osób rannych

Świat
Kolejny zamach w Turcji. Jedna ofiara, 13 osób rannych
Gaziantep, fot. Verity Cridland/Flickr.com
Gaziantep

Jeden policjant zginął, a 13 osób zostało rannych w wyniku zamachu bombowego w niedzielę na siedzibę policji w mieście Gaziantep na południowym wschodzie Turcji, w pobliżu granicy z Syrią - poinformował gubernator prowincji o tej samej nazwie Ali Yerlikaya.

Według kanału NTV samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi eksplodował przed główną siedzibą policji w mieście. Wśród osób rannych dziewięciu to właśnie funkcjonariusze.

 

Gaziantep, liczące półtora miliona mieszkańców, jedno z głównych miast w południowo-wschodniej części Turcji, stanowi schronienie dla wielkiej liczby uchodźców, którzy uciekli przed wojną w Syrii.

 

Do zamachu doszło w czasie dużych napięć w kraju po dwóch atakach w Stambule przypisywanych dżihadystom i dwóch innych w Ankarze, których sprawcami byli bojownicy kurdyjscy.

 

W niedzielę policja rozmieściła znaczne siły w kraju przed tradycyjnymi demonstracjami organizowanymi 1 maja przez turecką lewicę i związki zawodowe. Demonstracje te często kończą się starciami z policją.

 

PAP

pr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie