Lotnisko budowane od 10 lat może nigdy nie zostać otwarte

Świat
Lotnisko budowane od 10 lat może nigdy nie zostać otwarte
Polsat News

Tego zdania jest kilku ekspertów budowlanych, którzy od początku przyglądają się projektowi niemieckiego lotniska Berlin-Brandenburg im. Willy’ego Brandta. Zarząd portów lotniczych w Berlinie na razie przyzwyczaja się do myśli, że czwarty termin otwarcia, zaplanowany na koniec przyszłego roku, może nie zostać dotrzymany. Winne są błędy systemu przeciwpożarowego, choć wątpliwości jest więcej.

Obawy o przyszłość lotniska związane są z tym, że nadzór nad nim od początku nie był sprawowany przez fachowców. - W radzie nadzorczej siedzą politycy, którzy tak dużym projektem nigdy się nie zajmowali - twierdzi berliński radny, Andreas Otto.

 

Ekspert ds. inwestycji gospodarczych, Klaus Grewe, dodał natomiast, "że gdy powstaje tak duży projekt, na początek wszystko powinno zostać dokładnie zaplanowane". - Dopiero gdy ta faza zostanie zakończona, można zabrać się za budowę - powiedział.

 

Korespondent Polsat News w Berlinie, Tomasz Lejman, poinformował również, że "budowa nowego lotniska, która pochłonąć miała 2 mld euro, w rzeczywistości wyniesie około 6 mld".

 

polsatnews.pl, Polsat News

po/jak
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie