Kenia: zawalił się budynek mieszkalny. Są ofiary

Świat
Kenia: zawalił się budynek mieszkalny. Są ofiary
Reuters

Siedem osób zginęło i co najmniej 121 zostało rannych, gdy w Nairobi, stolicy Kenii, w sobotę podczas ulewnych deszczów zawalił się budynek mieszkalny - poinformowały władze.

Kenijski Czerwony Krzyż podał, że ekipom ratunkowym udało się wyciągnąć spod gruzów 5-piętrowego budynku troje dzieci i dorosłą osobę.

 

Według Japhetha Koome, szefa policji stolicy Kenii, pomoc uwięzionym dotarła na miejsce wypadku z opóźnieniem z powodu zatłoczonych dróg dojazdowych.

 

Oddany do użytku przed pięcioma miesiącami budynek miał 126 pokoi, które zostały szybko wynajęte po 35 dolarów miesięcznie.

 

Z uwagi na wielkie zapotrzebowanie na mieszkania w Nairobi deweloperzy obchodzą przepisy budowlane, aby ograniczać koszty. Według Kenijskiego Towarzystwa Architektonicznego w stolicy kraju 50 procent budynków powstaje niezgodnie z przepisami.

 

Po zawaleniu się w ubiegłym roku ośmiu budynków, co kosztowało życie 15 osób, prezydent Uhuru Kenyatta polecił przeprowadzenie audytu wszystkich budynków. Z raportu po audycie wynika, że 58 procent budynków w Nairobi nie nadaje się do mieszkania.

 

PAP

luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie