Chiny mają największy taras widokowy ze szkła

Świat
Chiny mają największy taras widokowy ze szkła
Twitter/CCTVNEWS

Ciągnie się na 26 metrów od krawędzi urwiska, wisi 280 metrów nad ziemią. 1 maja w Chinach otwarty zostanie gigantyczny taras, z którego można będzie podziwiać dolinę Tian Sheng San Qiao. Pod warunkiem, że nie ma się lęku wysokości.

Taras widokowy wykonano z trzech warstw szkła zbrojonego, dzięki czemu - jak zapewniają jego twórcy - jest w stanie wytrzymać ciężar 10 ton. Nad projektem tarasu pracowało 20 architektów z całego świata.

 

Jego wykonanie okazało się jednak bardzo trudne, bo choć zakładano, że turyści odwiedzający park geologiczny Wulong będą mogli z niego korzystać jesienią 2015 roku, dopiero teraz doczekają się gwarantującego skoki adrenaliny spaceru po szkle.

 

Odpowiadający za wykonanie punktu widokowego dla żądnych przygód mówią, że jest on odpowiedzią na zmieniające się potrzeby turystów.

 

A o tym, że zwiedzający lubią takie atrakcje, świadczyć ma długi na półtora kilometra szklany most znajdujący się w parku narodowym Zhangjiajie, którym w ciągu pierwszych kilku miesięcy po otwarciu (w kwietniu 2014 roku) przeszły ponad 4 miliony osób.

 

 

jak/am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie