Spot TVP na Dzień Flagi. Internauci podzieleni

Polska
Spot TVP na Dzień Flagi. Internauci podzieleni
itvp/YouTube

W klipie są niemal same sceny bitewne, flaga splamiona krwią Polaków, niemiecki żołnierz rozrywający biało-czerwone płótno i wdeptujący je w ziemię. Film, który ma uczcić święto obchodzone 2 maja, wywołuje mieszane uczucia wśród internautów.

Spot przedstawia historię biało-czerwonych barw narodowych przez pryzmat historii Polski - walk, powstań i wojen. Kończy się hasłem "To jest nasza historia". Przy jego realizacji pracowały grupy rekonstrukcyjne.

 

Podobny film z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych TVP zrealizowała kilka tygodni temu.

 

 

"Do tej pory radosne święto nagle staje się tandetnym patetycznym wspomnieniem do najgorszych czasów w naszej historii...straszne", "I znowu martyrologia, ludzie co wy z tym macie? Było do tej pory jedyne wesołe święto, to trzeba z tego zrobić powrót do historii, która zamiast łączyć będzie rodzić wątpliwości i dzielić" - napisali krytycy klipu pod filmem zamieszczonym na YouTube.

 

"A czym jest to święto bez spojrzenia w przeszłość?", "Pozytywny aspekt rządzenia obecnej ekipy. Brawo Panie prezesie Jacku, nie ma co ukrywać, że za rządów ostatniej ekipy takie produkcje były ZAKAZANE" - odpowiadają ci, którym spot się podoba.

 

 

 

 

polsatnews.pl

 

 

 

ml/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie