Specjalna komórka do zwalczania cyberprzestępczości powstanie w Komendzie Głównej Policji

Polska
Specjalna komórka do zwalczania cyberprzestępczości powstanie w Komendzie Głównej Policji
Flickr/Masahiko OHKUBO/CC BY2.0

Internetowych oszustów wytropi i unieszkodliwi Techniczne Centrum Zwalczania Cyberprzestępczości - informuje "Rzeczpospolita".

Sieciowi przestępcy na dobre rozwinęli skrzydła: włamują się do systemów bankowych, kradną poufne dane, żądając okupu, czyszczą konta, nie mówiąc o tysiącach innych oszustw internetowych. Są coraz zuchwalsi.


Dlatego policja chce sięgnąć po ekstraśrodki i stworzyć w Komendzie Głównej wyspecjalizowaną komórkę, która od strony informatycznej będzie szukać sposobów, jak wykryć i wyeliminować hakerów.


- Centrum będzie służyć policji wiedzą i dostarczać myśl technologiczną, a także narzędzia, sprzęt i specjalistyczne systemy informatyczne do walki z cyberprzestępczością - mówi "Rzeczpospolitej" Marcin Golizda-Bliziński, naczelnik Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji (KGP).


Prace nad powołaniem nowej komórki ruszyły. - Zamierzamy ściągnąć do Centrum informatyków z pasją i wiedzą na takim poziomie wtajemniczenia, by byli groźnymi przeciwnikami dla hakerów. W policji jest wiele takich osób - tłumaczy Golizda-Bliziński.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze