Rzymska fontanna di Trevi oświetlona na czerwono ku czci męczenników

Świat
Rzymska fontanna di Trevi oświetlona na czerwono ku czci męczenników
PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Rzymska fontanna di Trevi została w piątek wieczorem oświetlona na czerwono w hołdzie dla ponad 200 milionów chrześcijan prześladowanych na świecie. Kolor symbolizuje krew męczenników - wyjaśnili inicjatorzy tej akcji z organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

- Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną, a ich sytuacja wciąż pogarsza się w wielu krajach - podkreślili przedstawiciele tego międzynarodowego katolickiego stowarzyszenia.

 

Podczas ceremonii przy sugestywnie oświetlonej fontannie chaldejski biskup miasta Aleppo w Syrii Antoine Audo mówił, że trwająca w jego kraju wojna pochłonęła ponad 300 tysięcy ofiar. Przypomniał o losie milionów uchodźców i cierpieniach chrześcijan na terenach opanowanych przez tzw. Państwo Islamskie.

 

Wspominano chrześcijańskich męczenników z wielu krajów, wśród nich pakistańskiego ministra ds. mniejszości katolika Shahbaza Bhattiego zamordowanego przez talibów, zakonnice ze zgromadzenia Misjonarek Miłości zabite w Jemenie, studentów - ofiary ataku islamistów na uniwersytet w Garissie w Kenii, włoskiego księdza Andreę Santoro, który zginął w Turcji.

 

PAP

az/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie