Orzeł "Rzeczpospolitej" dla Cyfrowego Polsatu

Biznes
Orzeł "Rzeczpospolitej" dla Cyfrowego Polsatu
Polsat News

Spółka Cyfrowy Polsat zajęła pierwsze miejsce wśród najlepszych firm w kategorii "Infrastruktura, Handel, Usługi". Nagrody przyznano najszybciej i najefektywniej rozwijającym się firmom z tzw. Listy 500 największych polskich przedsiębiorstw, zaprezentowanej po raz 18. przez dziennik "Rzeczpospolita". Orły „Rzeczpospolitej" przyznawane są od 16 lat.

Lista to kompleksowy obraz polskiej gospodarki powstały na podstawie wyników firm, które w sumie zatrudniają ponad 1,45 mln osób. Przy okazji prezentacji Listy wręczono też doroczne nagrody Orłów dla najdynamiczniej rosnących przedsiębiorstw.

 

Za najlepszą firmę produkcyjną uznano spółkę Sanok Rubber Company (dawne Sanockie Zakłady Przemysłu Gumowego Stomil Sanok). Cyfrowy Polsat jest najlepszą firmą w branży infrastruktura, handel i usługi, a w usługach finansowych – PZU

 

Za sprawą przejęć w 2015 roku grupa Polsat urosła do rangi największego operatora telewizyjno-telekomunikacyjnego w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej pod względem kapitalizacji (blisko 16 mld zł). Składa się dziś na nią nie tylko platforma telewizji satelitarnej i nadawcy telewizyjni (Telewizja Polsat i Polskie Media), ale także komórkowa sieć Plus oraz Midas.

 

Strategia grupy zakłada z jednej strony rózwój częstotliwości, z drugiej – rozwój usług abonamentowych dla gospodarstw domowych, w tym tych najpopularniejszych: płatnej telewizji (32-proc. udział w rynku), mobilnej telefonii i dostępu do internetu w nowoczesnej technologii LTE. Z programu promującego pakiet usług – SmartDOM - skorzystało do grudnia ponad 1,1 mln klientów.

 

- Jestem dumny z tego, że nasze wysiłki zostały zauważone. Jest to rezultat konsekwentnej realizacji naszych celów.  Od kilku lat zaczęliśmy wprowadzać filozofię sprzedaży usług zintegrowanych. Oczywiście jest to połączone z bardzo skrupulatnym łączeniem kosztów. Te wysiłki dają rezultat, który pozwala nam liczyć na więcej takich nagród w przyszłości - powiedział Tomasz Gillner-Gorywoda, członek Zarządu Cyfrowego Polsatu.

 

Lista 500 największych polskich przedsiębiorstw, prestiżowego zestawienia "Rzeczpospolitej", ogłaszana jest  od 1999 roku.

 

rp.pl, Polsat News

wjk/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze