Lewy królem Instagrama

Kultura
Lewy królem Instagrama
Instagram

Post, na którym Robert Lewandowski chwali się ćwiczeniami z żoną, był w marcu najpopularniejszym na „polskim” Instagramie. Ale Lewy wygrywa praktycznie we wszystkich innych zestawieniach. Obserwuje go prawie 5 mln internautów, jego profil najszybciej zyskuje nowych fanów i najczęściej angażuje użytkowników do interakcji.

Sotrender, czyli firma specjalizująca się w badaniach trendów w mediach społecznościowych, po raz pierwszy zajęła się Instagramem. Dzięki pierwszemu takiemu badaniu wiadomo, które polskojęzyczne profile są najbardziej popularne wśród internautów.

 

W pierwszej piątce najpopularniejszych, po Lewandowskim, znaleźli się: satyryczny Suchar Codzienny, Joanna Kuchta, czyli polska modelka mieszkająca w Irlandii, Ewa Chodakowska Fitness Expert i Julia K. , popularna blogerka modowa znana jako Maffashion.

 

Najwięcej aktywności, bo aż 6799111, wygenerował satyryczny Suchar Codzienny. Na drugim miejscu był Robert Lewandowski (prawie 2,9 mln) i Ewa Chodakowska (prawie 2 mln).

 

Wrzucane na profilu Suchar Codzienny treści skomentowano 117605 razy, zaś Lewandowskiego 19807.

  

Marzec należał do Lewandowskich

 

W zestawieniu najpotężniejszych na Instagramie znalazła się też żona Roberta, Anna.

 

Annę Lewandowską w marcu obserwowało 656253, a co za tym idzie potęga małżeństwa Lewandowskim na Instagramie mierzona jest 5590016 obserwującymi.

 

W raporcie uwzględniono profile znajdujące się na portalu Instagram, których grupę docelową oraz zaangażowanych stanowią głównie Polacy. W opracowaniu "Instagram Trends Polska 03.2016" uwzględnionych zostało 172 najważniejsze profile.

 

W sumie Sotrender analizuje ponad 100 tys. polskich profili w mediach społecznościowych.

 

polsatnews.pl

 

jak/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie