Joga na plaży i muzyka na każdym kroku. Majówka w mieście to nie dramat

Polska
Joga na plaży i muzyka na każdym kroku. Majówka w mieście to nie dramat
David Orban/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

Na ten moment czekał niemal każdy Polak - większość bowiem najbliższe cztery dni będzie mogła poświęcić wyłącznie na odpoczynek. Ci, którzy zostaną w domach, nie są jednak skazani na nudę. Sprawdziliśmy, jakie wydarzenia w najbliższy weekend odbędą się w największych miastach w Polsce.

W Warszawie majówka to tradycyjnie początek sezonu nad Wisłą. W sobotę, niedzielę i we wtorek odbędą się bezpłatne zajęcia w ramach projektu Plażowa szkoła jogi. Sama plaża po praskiej stronie miasta jest już coraz częściej odwiedzana - w miarę poprawy pogody - przez mieszkańców. W weekend po obu stronach rzeki zostaną otwarte pierwsze sezonowe klubokawiarnie.

 

Z kolei w Łazienkach w niedzielę odbędzie się Piknik Europejski, który uczci 12. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Bezpłatnie będzie można zwiedzić m.in. Pałac na Wyspie, wysłuchać koncertów. Imprezę zakończy parada Orkiestry Vivat. Tego samego dnia wystartuje Multimedialny Park Fontann. Wieczorny pokaz będzie pierwszym w tym sezonie.

 

We wtorek w Ogrodzie Saskim odbędzie się rodzinny piknik. Jeho uczestnicy zatańczą najdłuższego poloneza w Polsce.

 

W stolicy nie zabraknie dużych wydarzeń płatnych - w sobotę na Torwarze koncert Adama Lamberta, a w poniedziałek na Stadionie Narodowym w finale Pucharu Polski zmierzą się Lech Poznań i Legia Warszawa.

 

Na łódkę w Łodzi

 

Mieszkańcy Łodzi od soboty mogą korzystać z licznych atrakcji wodnych. Po Stawach Stefańskiego, Stawach Jana i w Arturówku będzie można popływać łódką, rowerem wodnym i kajakiem. Dodatkowo na Stawach Stefańskiego po raz pierwszy w tym sezonie będzie można również poślizgać się na desce do wakeboardingu.

 

W niedzielę prawdziwa gratka dla fanów muzyki filmowej i nie tylko - w Atlas Arenie wystąpi Hans Zimmer.

 

W poniedziałek na terenie Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego odbędzie się piknik patriotyczno-wojskowy. Przez cały dzień będzie można oglądać m.in. wyposażenie wojskowe.

 

Filmowa majówka w stolicy Małopolski

 

Majówka w Krakowie "koliduje" z festiwalem filmowym Netia Off Camera. Na początku miesiąca miasto opanują filmowcy, a dziesięć produkcji będzie rywalizować o Krakowską Nagrodę Filmową. Dla wszystkich - poza projekcjami w kinach - przewidziano seanse pod chmurką na placu Szczepańskim w Krakowie.

 

We wtorek na Małym Rynku odbędzie się 60. Lekcja Śpiewania z udziałem Kabaretu Loch Camelot, Biblioteki Polskiej Piosenki i oczywiście śpiewającej publiczności. Tematyka - pieśni patriotyczne. Przez miasto przejdzie również pochód patriotyczny.

 

Tego samego dnia w Krakowie w Tauron Arenie zagra także Hans Zimmer.

 

Wrocław w gitarowym rytmie

 

Najciekawsza impreza we Wrocławiu, o ile nie w Polsce, zaplanowana na długi weekend to 3-Majówka, która rozpocznie sezon letnich plenerowych festiwali w Polsce. 2 i 3 maja w Hali Stulecia oraz na sąsiadujących terenach Pergoli wystąpią m.in. Kult, Happysad, Pidżama Porno, Lao Che, Coma, Brodka, Taco Hemingway i Dawid Podsiadło.

 

W tym roku impreza łączy się z Gitarowym Rekordem Guinnessa. Do Europejskiej Stolicy Kultury zjadą gitarzyści z całego świata i zamienią Wrocław w Europejską Stolicę Gitary. Cel ten sam jak każdego roku - w niedzielę na wrocławskim rynku zagrają tysiące muzyków, którzy będą chcieli pobić rekord w liczbie osób jednocześnie grających na tym instrumencie.

 

Nad brzegiem morza

 

Majówka w Trójmieście? Najlepiej spędzić ją w Sopocie. Przez cały długi weekend w ramach cyklu "Teatr na Plaży" będą emitowane filmy nad samym brzegiem Bałtyku, a w muszli przy molo będą odbywać się koncerty. Z kolei na niedzielę zaplanowany jest piknik na sopockich błoniach. W planach m.in. warsztaty ogrodnicze, zajęcia z Tai Chi oraz Maraton Zumby.

 

Nudno nie będzie także w Gdańsku. W sobotę w Parku Reagana odbędzie się rodzinny piknik ekologiczny "Uwaga! Szkło!", a w niedzielę po raz pierwszy w tym roku na trasy ruszą tramwaje wodne.

 

Przyda się parasol i ciepła kurtka

 

Niestety, w przeciwieństwie do poprzednich lat, w tym roku na długi majowy weekend nie dopisze pogoda. Mieszkańcy całej Polski powinni spodziewać się umiarkowanych temperatur, opadów deszczu a nawet burz.

 

 

polsatnews.pl

pr/dro/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie