Unia zabroni korzystania z Facebooka dzieciom poniżej 16 roku życia. Jest projekt

Świat
Unia zabroni korzystania z Facebooka dzieciom poniżej 16 roku życia. Jest projekt
Christopher/Flickr.com
Zdjęcie ilustracyjne

Dzieci poniżej tego wieku nie będą mogły korzystać także z Instagrama i Snapchata. Według "Financial Times" przygotowany jest już projekt odpowiedniego rozporządzenia. Miałoby ono wejść w życie w 2018 r.

W myśl nowych przepisów dzieci poniżej szesnastu lat będą mogły korzystać z wymienionych serwisów społecznościowych tylko za zgodą rodziców. Samodzielnie nie będą mogły założyć konta.

 

Nowe unijne regulacje to reakcja na skalę zagrożeń, z jakimi spotykają się młodzi ludzie w sieci, a przede wszystkim w mediach społecznościowych.

 

Projekt zakłada kary finansowe dla właścicieli portali za niestosowanie się do nowych przepisów. Bardzo dotkliwe - aż do 4 proc. rocznego obrotu.

 

Facebook jak alkohol - za okazaniem dowodu

 

Wątpliwości budzi sposób weryfikacji wieku użytkowników Facebooka, Instagrama oraz Snapchata. Wprowadzenie takiego mechanizmu będzie niezbędne, aby spełnić założenia rozporządzenia.

 

Przypuszczalnie jednym ze sposobów może być przesyłanie do serwisu skanu dowodu tożsamości lub danych karty kredytowej. W takim wypadku właściciele portali będą mieli jednak dostęp do olbrzymiej ilości danych osobowych.

 

Financial Times

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze