Strzały na A4. Służby szykują się na szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży

Polska
Strzały na A4. Służby szykują się na szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży
Polsat News

Około 100 funkcjonariuszy m.in. Straży Granicznej, policji i strażaków uczestniczyło we wtorek na dolnośląskim odcinku autostrady A4 w ćwiczeniach związanych z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Służby trenowały m.in. zatrzymanie osób niebezpiecznych i zawrócenie tych, które do polski wjechały bez uprawnień.

W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze Straży Granicznej, polskiej i niemieckiej policji, straży pożarnej, izby celnej oraz żandarmerii wojskowej.

 

- Celem była koordynacja działań różnych służb na wypadek tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży - powiedziała mjr Irena Skuliniec, rzecznik Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Jeden ze scenariuszy przewidywał zatrzymanie pojazdu po informacji od służb niemieckich o pasażerach, którzy są niebezpieczni. - Ćwiczone był również kontrole pojazdów, w których podróżują osoby nie mające prawa przebywania w Polsce - mówiła rzecznik.

 

Symulowano także akcje ratunkowe związane z pożarami w pojazdach oraz udzielanie pierwszej pomocy.

 

Ćwiczenia odbył się na dolnośląskim odcinku autostrady A4 tuż przy granicy z Niemcami.

 

PAP

ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie