Pijany za kierownicą ciężarówki na autostradzie A4

Polska
Pijany za kierownicą ciężarówki na autostradzie A4
Polsat News

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez jaworskich policjantów (woj. dolnośląskie) kierowca ciężarówki. Mężczyzna jechał zestawem z przyczepą załadowanym kilkudziesięciotonowym ładunkiem do Niemiec. Funkcjonariusze namierzyli go i zatrzymali na 108 km autostrady A4.

36-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego zatrzymano w niedzielę wieczorem. Policjanci zainteresowali się samochodem ciężarowym marki Volvo z przyczepą, gdy kierujący niezgodnie z przepisami wyprzedzał inne pojazdy. Po zatrzymaniu wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Mężczyznę zatrzymano, a ciężarówka z przyczepą, na której znajdował się kilkudziesięciotonowy ładunek trafiła na policyjny parking.

 

Myślał, że jest trzeźwy


Kierujący samochodem ciężarowym próbował tłumaczyć policjantom, że usiadł za kierownicą, ponieważ myślał, że jest trzeźwy. Dzień wcześniej jednak, jak sam przyznał, uczestniczył w suto zakrapianej alkoholem imprezie. Z ładunkiem miał jechać do jednej z miejscowości na terenie Niemiec.


Nietrzeźwemu kierowcy zatrzymano już prawo jazdy. Mężczyzna za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz do 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

 

polsatnews.pl

grz/am/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie