Kornel Morawiecki utworzy koło poselskie "Wolni i Solidarni"

Polska
Kornel Morawiecki utworzy koło poselskie "Wolni i Solidarni"
PAP/Grzegorz Michałowski

Ma je powołać do życia na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpoczyna się w środę. Najpierw koło poselskie, później prawdopodobnie nowe ugrupowanie, nawiązujące do etosu Solidarności Walczącej, radykalnej antykomunistycznej organizacji podziemnej, której Morawiecki był założycielem i jednym z liderów. O nowym projekcie politycznym marszałek senior Sejmu opowiedział we wtorek w Łodzi.

Jak donosi "Dziennik Łódzki" na swojej stronie internetowej, "Wolnych i Solidarnych" w każdym województwie ma reprezentować jeden koordynator. Za organizację struktur nowej formacji w Łodzi ma odpowiadać Agnieszka Wojciechowska van Heukelom. Koordynatorowi podlegać będą pełnomocnicy w okręgach wyborczych.

 

Rzecznik prasowy klubu Kukiz'15 Jakub Kulesza zapytany przez polsatnews.pl o nowy projekt Morawieckiego, przyznał, że do ugrupowania Pawla Kukiza "dochodziły informacje" o tym, że marszałek-senior planuje utworzenie jakiejś formacji.

 

Zgodnie z art. 8 regulaminu Sejmu, do utworzenia koła wystarczy trzech posłów. Poseł moze należeć tylko do jednego koła poselskiego.  

 

Kornel Morawiecki opuścił klub Kukiz'15 po "głosowaniu na dwie ręce", w którym jego klubowa koleżanka Małgorzata Zwiercan zagłosowała za siebie i za niego. Zwiercan została usunięta z Kukiz'15. Z tego powodu media spekulują, że dołączy do nowego koła.

 

dzienniklodzki.pl, polsatnews.pl

wjk/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze